Oma elektrisõiduki pakkimine seiklusteks valmistumisel

Kuidas pakkida seiklustele minnes oma elektrisõidukit kõige tõhusamal viisil? Leidke kõige aerodünaamilisemad lahendused, et saaksite ilma auto sõiduulatust mõjutamata oma elektrisõidukiga reisidele minna.

Minge seiklustele vastu oma elektrisõidukiga! Thulel on palju lahendusi, mis aitavad teil oma elektriveok varustust täis pakkida, tagades samas, et auto oleks teie sõiduki aku optimeerimiseks võimalikult aerodünaamiline.

Auto tagaosa lahendused

Teatud elektrisõidukid ei pruugi väikese kandevõime tõttu suuta midagi katusel kanda. Aga pole vaja karta! Thulel on valik lahendusi, mida saab teie sõiduki taha paigaldada ja millega saab vedada pagasit või jalgrattaid. Need taha paigaldatavad pagasiboksid annavad teie pagasile lisaruumi, mis sobib ideaalselt, kui soovite maksimeerida oma sõiduki pagasi mahutavust.

Thule Arcos on kõige aerodünaamilisem variant ja paistab teie sõidukil suurepärane välja tänu disainile, mis sulandub sujuvalt teie ülejäänud autoga. Kõva ümbrisega välisilme teeb selle tugevaks ja ilmastikukindlaks ning madala profiiliga voolujooneline disain võimaldab teil hõlpsalt igal ajal pagasiruumile juurde pääseda.

Thule Onto on pehme ümbrisega pagasiboks, mis on hõlpsalt kokkuvolditav ja hoiustatav ilma selleta, et see liigselt ruumi võtaks. See sobib suurepäraselt igapäevaste toimingute tegemiseks või seiklusteks looduses.

Thule BackSpace XT on ülipaindlik lahendus, mis kinnitub Thule VeloSpace XT jalgrattahoidiku külge ning võimaldab ühel päeval jalgrattaid ja teisel päeval hoopis pagasit kaasa võtta.

Aerodünaamilised lahendused teie elektrisõiduki sõiduulatuse maksimeerimiseks

Olenemata sellest, kas pakite varustuse oma elektriautole telkimisreisiks või suusapuhkuseks, aitab pagasiboks suurepäraselt kogu varustuse ära mahutada. Elektrisõidukite puhul on ülioluline valida kõige aerodünaamilisem lahendus. Minimaalne tuuletakistus tähendab minimaalset mõju teie elektrisõiduki sõiduulatusele.

Thule spordivarustus- ja pagasihoidikud on turul saadaolevatest ühed voolujoonelisemad. Tegelikult näitavad meie ettevõttesisesed katsed, et taha paigaldatava pagasilahendusega nagu Thule Arcos või Thule Onto, saate reisida kaugemale kui autoga, millele ei ole midagi peale paigaldatud.

Saate rohkem kaasa võtta, jõuate kaugemale

Thule Test Centeris tehtud ettevõttesiseste testide põhjal teame, et auto tagaossa kinnitatud pagasilahendused tagavad parema aerodünaamika, kui see, et teie sõidukile pole midagi paigaldatud.

Sõitsime Volkswagen ID4 autodega, mis on ühed populaarsemad turul saadaolevad elektrisõidukid, vahelduvates ilmastikutingimustes kokku 5400 km. Mõnedele oli kinnitatud Thule Arcos tahaossa paigaldatavad pagasihoidikud, teistele ei olnud midagi paigaldatud, samas kui mõnedele oli katusele paigaldatud pagasilahendused. Tulemused olid ülimalt huvitavad.

Thule Arcos veokonksule paigaldatava pagasihoidikuga oli sõiduki keskmine kulu (kWh/100 km) 95%. See tähendab, et kui sõitsime Volkswagen ID4-ga, millele oli kinnitatud Thule Arcos, siis paranes sõiduulatus 5%* võrreldes autodega, millele ei olnud midagi peale paigaldatud.

Seega võiksime ID4 suuruse aku ja testide käigus mõõdetud tarbimise põhjal sõita umbes 17 km kaugemale*. Neid andmeid toetavad ka arvutisimulatsioonid, mis näitasid sarnast tulemust.

Testitud reaalsetes tingimustes

Thules testime oma tooteid päris palju, kuid inimesed testivad pidevalt meie tooteid ka reaalsetes tingimustes.

Rootsi üks suurimaid autoajakirju Vi Bilägare katsetas elektriautoga katuseboksi ja meie Thule Onto taha paigaldatud pagasiboksi. Nad leidsid, et veokonksule paigaldatud pagasihoidik tekitas vähem tuuletakistust kui katuseboks ning auto tarbis vähem kütust ja elektrit kui selline, millel polnud üldse midagi peal*.

Nad kirjutavad: „Leidsime, et paigaldatud boksiga sõites oli nii bensiiniautol kui ka elektriautol kütusekulu veidi väiksem kui siis, kui auto sõitis katserajal ilma lisavarustuseta.“

Nii et kui muretsete oma elektrisõiduki puhul elektritarbimise pärast, on veokonksule paigaldatud pagasihoidik suurepärane valik.

Lugege Vi Bilägare artiklit (rootsi keeles).

 

Allikas: https://www.thule.com/et-ee/articles/guides/packing-for-an-adventure-in-your-electric-vehicle

Shopping Cart